Log Thu Dec 3

Daily Program Log
* indicates Canadian Content

December 03, 2020

8:00 am – Art of the Song with Viv Nesbitt
Darrell ScottAlton Air
Don McLeanDoggone Lonesome
Don McLeanI’m Going to Live the life I Sing About in My Song
Don McLeanGreenback Dollar
Darrell ScottAlton Air
Don McLeanMost Likely You Go Your Way (And I’ll Go Mine)
Don McLeanI Ain’t Never
John DillonMessage from the Mountain
Don McLeanTell Old Bill
Don McLeanSix White Horses
Darrell ScottAlton Air
9:00 am – A Warm Welcome with Elymor Villaneuva
Demise of the CrownMy Mind is Free*
Actual GonersDiamond Dust*
Good GriefWhatever*
Beauty PillTattooed Love Boys
Marlaena MooreXmas Oranges*
Plants and AnimalsHouse on Fire*
Peter PeterDamnatio Memoriae*
Yellow DaysBe Free
GreySlow Down
Moscow ApartmentHalfway
Jonah YanoStones
The YouthMulto Sa Paningin – Multong Bakla
IntrovoysKailanman
10:00 am – Consciousness Ego and Enlightenment with Cara
Sultans of StringThe Power of the Land*
Ryan McMahonIn Line for a Smile*
Maya RaeThe Sun Will Come Out Again*
11:00 am – Stormy Monday with Brant Zwicker
Nora Jean WallaceI am a Blues Woman
Artur MenezesUntil I Can See
David RotundoHard Time Coming*
AJ Crawdaddy feat. Jim DewranceMy Back Scratcher
Samantha Martin and Delta SugarDon’t Have to Be*
Jose RamirezOne Woman Man
Kim WilsonNo Place to Go
Dione TaylorDown the Bloodline*
John NemethDeprivin a Love
Elvin Bishop and Charlie MusselwhiteMidnight Hour Blues
Sugar Ray and the BluetonesI Gotta Right to Sing the Blues
Tony DFat City Blues*
12:00 pm – On the Marquee with Julie Simmons
Judy Garland (Meet Me in St Louis Motion Picture)Have Yourself a Merry Little Christmas
Charles Durning, Angela Lansbury (Mrs. Santa Clause TV Movie)The Best Christmas of All
Jennifer Love Hewitt, Steven Miller, Kesey Grammer (A Christmas Carol Hallmark Film)A Place Called Home
Compay (The Muppet Christmas Carol Motion Picture)Scrooge
Laurence Naismith, Janis Paige, Fred Gwynne (Here’s Love OBC)Pine Cones and Holly Berries
Female Cast (The Best Little Whorehose in Texas OBC)Hard Candy Christmas
Ensemble (Holiday Inn OBC)Holiday Inn/Happy Holiday
Tom Wopat, Clarke Hallum, John Bolton, Liz Callaway, Matthew Lewis, Ensemble (A Christmas Story Premiere Cast Recording)A Christmas Story
Norbert Leo Butz, Aaron Tveit, Tom Wopat, Rachel de Benedet (Catch Me if You Can OBCChristmas is My Favorite Time of the Year
Greg Violand, Kaylin Hedges, Anthony Rosenthal, Jeremy T Villas (Kris Kringle Studio Cast)Unwrap the Christmas Magic
Elijah Woods and Jamie FineIt’s You and Me This Christmas*
June GarberI’ll Be Home for Christmas*
Ed Asner, Jim Parsons, Cast (Elf, Buddy’s Musical Christmas Animated Special)Happy All the Time
Cast (Beauty and the Beast, The Enchanted Christmas Animated Film)As Long as There’s Christmas
Josh Gad, Company (Olaf’s Frozen Adventure Animated Special)That Time of Year
1:00 pm – Animed in Japan with Jeremy Androsoff
Hamasaki AyumiDays
Celine DionThe Magic of Christmas Day*
BoAMeri Muri
Hisakawa AyaJingle Bells
Tomizawa MichieWhite Christmas
Shinohara EmiAve Maria
Fukami RicaI Saw Mommy Kissing Santa Claus
My First StoryMerry Christmas
Satoda Mai with GodakyodaiMosugu Christmas
Kanjani 8One Day in Winter
=LoveBokura no Seifuku Christmas
TohoshinkiLove in the Ice
2:00 pm – Blues Boogie and Bop with Vince Almond
Elvin Biship and Charlie musellwhiteWest Helena Blues
Reverend Shawn Amos27 Dollars
Hurricane RuthTorn in Two
Jimmy JohnsonI Need You So Bad
Tony DBlue Gypsy*
Tony DArgentinian Surf Tango*
Tony DAmigo’s Fandango*
Tony DLittle Saint*
Tony D70s Muff*
Tony DBlues Party*
Mavis StaplesPop’s Recipe
3:00 pm – Jazz on the Rocks with Shelley G
Emilie-Claire BarlowStumpy’s on the Loose Again*
Lakecia BenjaminCentral Park West
Laila BialiBost Sides Now*
Brian NewmanBrother Hubbard
Art Blakey and the Jazz MessengerMoanin
Carrie WicksSmall but Elegant Place
Melody GardotSunset in the Blue
Mike RudSalome’s Dance*
Mike RudBlood Wolf Moon Blues*
Diana KrallAutumn in New York
David SanbornOrdinary People
Melanie de BlasioThe Flow
RH FactorHardgroove
Robi BotosBudapest*
Dave Brubek QuartetBlue Rondo a la Turk
Souljazz OrchestraEast Flows the River*
Eli BennettUpside Swagger*
Pugs and Crows and Tony WilsonRun that Body Down*
Kari van der KlootWhat I’ll Find*
Bill KingMiles to Go*
5:00 pm – Mass Wasting with jorb co
MetronomyLove Letters (Soulwax remix)
CherushiiFar Away So Close
Young GalaxyPriveleged Poor (Dan Lissvik remix)*
D. TiffanyGreen T*
Kinetic ElectronixSpring Step*
Hood JoplinU*
Low JackSkim Riddim
Pangolin SoundsystemEstado de Emergencia
Peruviandurags and Queen Na NaIntil Mamis
Dr. 100Yo Ass Up
HomesickSandwiches*
RatgraveWorld Aid
Sampa the GreatRhymes in the East
RjarkiCoil Opinions
Panda BearBoys Latin
7:00 pm – Do Not Touch This Amp with Rev. Steve Marlow
Great Lake SwimmersThe Animals of the World*
Depeche ModePipeline
Nine Inch NailsReptile
BauhausTelegram Sam
Tame ImpalaBreathe Deeper
BeckDie Waiting
Fontaines D.C.Televised Mind
Family PlotBittersweet*
Faith HealerAcid*
CaribouMagpie*