Log Thu Jul 23

 

Daily Program Log

* indicates Canadian Content

July 23, 2020

8:00 am – Art of the Song with Viv Nesbitt
Darrell Scott Alton Air
Jonatha Brooke Imposter
Jonatha Brooke Fire
Jonatha Brooke Back in the Circus
Darrell Scott Alton Air
Jonatha Brooke Twilight
Jonatha Brooke Revenge
Jonatha Brooke True to You
Jonatha Brooke Careful what You With For
Darrell Scott Alton Air
9:00 am – A Warm Welcome with Elymor Villanueva
Smokekiller You’ll Find Out*
RJD2 Ghostwriter
Jimmy Bondoc Hanggang Dito Ka Lang
Pusakalye Kulimlim
Bea Olvina Katapusan
ecotype Stereoscopic Vision*
Whitney Giving Up
Killer Virgins Karate Girl*
US Girls Denise, Don’t Wait*
Jeff Rosenstock fame
Bruce Peninsula Born Lucky*
Bea Olvina Safe Space
10:00 am – Consciousness Ego and Enlightenment with Cara
Ryan McMahon Alone*
Bruce Peninsula Praying at the Feet of Love*
Justin Saladino Band Bad Habit*
Frazey Ford U Kin B the Sun*
11:00 am – Stormy Monday with Brant Zwicker
Jim Diamond Revue Tell Me*
Mark May Band BBQ and Blues
Mary Lane Travellin’ Woman
Gregg Martinez This House
Rusty Gear feat. Bekka Bramlett Sorry Excuses
Harpdog Brown A New Day is Dawning*
Gregg Allman Love Like Kerosene
Bluesland Horn Band Jukin’*
Durham County Poets Can’t Be Satisfied*
CW Ayon Well I Know
Lisa Milles Someone Else is Steppin’ In
Peter Karp Scared
12:00 pm – On the Marquee with Julie Simmons
Irving Jacobson, Richard Kiley (Man of la Mancha OBC) I, Don Quixote
Jill Haworth, Bert Convy (Cabaret OBC) Perfectly Marvelous
Leslie Uggams, Ensemble (Hallelujah Baby OBC) Now’s the Time
William Daniels, Rex Everheart, David Vosburgh, Henry le Clair, Ken Howard (1776 OBC) But Mr. Adams
Colin James and the Little Big Band Surely (I Love You)*
Powder Blues Band Blame it on the Blues*
Bonnie Franklin, Ensemble (Applause OBC) Applause
Cast (Company OBC) Company
Frank O’Brien, Norman Matlock, Ensemble (Two Gentlemen of Verona OBC) Thurio’s Samba
Len Cariou, Glynis Johns (A Little Night Music OBC) You Must Meet My Wife
1:00 pm – Animed in Japan with Jeremy Androsoff
lecca Tsumazui te Korobe
Fairoux Ai and Ishikawa Kaito Onegai Muscle
Ishikawa Kaito Macho Anemu
Kotono Mitshishi, Kanemoto Hisako, Satou Rina Koshimizu Ami and Ito Shizuka Kakumei wa Night and Day
=Love Cameo
Monkey Majik Fight This Storm*
Psycho le Cemu Aquaria (Hard Style)
Yonezu Kenshi Kanden
Official Hige Dandism Laughter
Toyama Nao True Destiny
Waki Azumi Touch the Moon
Hamasaki Ayumi Endless Sorrow
2:00 pm – Blues Boogie and Bop with Vince Almond
Smoke Wagon Blues Band Matapedia River Blues*
anthony Geraci with Dennis Brennan Love Changes Everything
Manx Marriner Mainline Nothing*
CD Woodbury South of South Hill
Etta Baker Railroad Bill
Dalannah Gail Bowen Tryin’ Times*
Willie King and the Liberators Living in a New World
Rev Shawn Amos and the Brotherhood Troubled Man
Jack Semple Dance of the Undivided*
Samantha Martin and Delta Sugar All Night Long*
Dwane Dixon Betting on a Gambling Man*
Grant Dermody Morning Train
3:00 pm – Jazz on the Rocks with Shelley G
Gregory Porter Wind Song
Joey Alexander Downtime
Cecile McLorin Salvant There’s a Lull in My Life
Jeremy Pelt Ebony Moonbeams
Count Basie Orchestra Everyday I Have the Blues
Nina Simone Chilly Winds Don’t Blow
Harold Mabern Rakin” and Scrapin’
Oliver Nelson Teeni’s Blues
Ernesto Cervini’s Turboprop No Rain*
Sonia Johnson Hidden Places*
Sonia Johnon Chaning My Ways*
Fern Lindzon The Windmills of Your Mind*
Dave Young Peaceful*
Bill Frisell Keep Your Eyes Open
Larry Willis Today’s Night
Laila Biali Wind*
Chet Baker The Wind
McConnell and Spendari Wild Is the Wind*
The Cookers They Say It’s Wonderful*
Bria Skonberg You’re Getting to Be a Habit*
Ray Brown Trio Summer Wind
Dianne Reeves We’ll Be Together Again
5:00 pm – For the Hearing Prepared with Michael Trudeau
NoMeansNo Canaduh*
Bitter North And it Rains*
Dementation Ten Ton Blade*
Clifton Joseph Untitled*
Shotgun Jimmie Swamp Magic*
The Golden Calgarians The Golden Calgarians*
Meneige Les Pontecles*
Wayne McGhie Dirty Funk*
Maple Syrup Asami*
Lacrosse Come Back Song No. 1
Palissade La Vie Des Autres*
Shinra Fallen
Miracle Legion The Backyard
I am Robot and Proud Summer Colour*
6:00 pm – Broken Glass with Myles Gregory
System Shit Parental Advisory*
Wednesday Night Heroes Uncivilized Bastards*
Brutal Youth Thin Skinned*
Vacant State Vicious Bastards*
Lumpy and the Dumpers Passing Glass
Hormomilitia Praca Zabija
Thou In Bloom
No Note Under the Bridge
Apocalypse Now In This World
Svalbard Open Wound
Single Mothers Road Sick*
Regional Justice Center Control
Erosion Storm of Steel*
Absolut Tiring Planet*
Menstrual Tramps Americanized Suicide
Final Venezuela
Some Kind of Nightmare Rabid Uniforms
Dryad Hellbender
Eating Out Come Around*
7:00 pm – Do Not Touch This Amp with Rev. Steve Marlow
Schulz Uncertainty*
KMFDM Split
Pole Stadt
Wolfsheim I Won’t Believe
Landscape Body Machine No Cable*
Weed Messed Up*
Malhavoc Cruciform*
In the Nursery Caprice
Front 242 Moldavia
Laibach White Law

<? require_once(“../inc/footer.php”); ?>