Log Wed Dec 11

 

Daily Program Log

* indicates Canadian Content

December 11, 2019

7:00 am – the x team with peter olsen
cj chenier zydeco christmas
bb king blues band regal blues
colin james ooh baby hold me*
matt anderson miss mary christmas*
downchild you dont love me*
lyle lovett san antonio girl
bryan lee let me up
david gogo lets get a real tree*
david cormier whats my name*
diana braithwaite/chris whiteley bluesy christmas*
sabrina weeks got my eyes on you*
tim o’brien family history
9:00 am – The CFBX Canadian Talent Showcase with Jim Dupuis
The Brothers Arntzen Intro: Norse Boat Stomp
The Brothers Arntzen Viper Mad*
The Brothers Arntzen Home*
The Brothers Arntzen Weary Blues*
Blackstick Big Butler and Egg Man*
Blackstick Canal Street Blues*
Blackstick Wish I was in New Orleans*
Blackstick Blackstick*
Blackstick Apex Blues*
Blackstick Silver Fox*
The Brothers Arntzen Ready for the River*
The Brothers Arntzen Exit: Norse Boat Stomp
10:00 am – Taloa with Jared Impichchaachaaha’ Tate
Hirini Melbourne and Richard Nuuns Melbourne/Nuuns: Tangimokemoke e Raureka
Tungia Baker, voice, Richard Nuuns, taonga puoro, Judy Bailey, piano, Georg Pedersen, cello Whitehead: Ipu, movement 1, Waka, Kowhai and Tui
Tungia Baker, voice, Richard Nuuns, taonga puoro, Judy Bailey, piano, Georg Pedersen, cello Whitehead: Ipu, movement 2, Waka’s Love for Kowhai, movement 3, The Storm, movement 4, The Aftermath
Howard McGuire, baritone, Charles Te Ahukarama Royal, piano Royal: Baxter Songs
Polish Radio Symphony, James Pellerite, flute Yeagley: Clouds of an Evening Sun
Voices of Change String Quartet Ballard: Fire Moon String Quartet
San Francisco Symphony, Christine Bailey Davis, flute Tate: Tracing Mississippi, Concerto for flute and orchestra, 4: Halshi’ Hiloha (Sun Thunder)
12:00 pm – Hear the World with Dheera Sujan
Joao Bosco Incompatibilidade de Genois
Joao Bosco Ronco de Cuica
Joao Bosco Trem Baia
Spok Frevo Orchestra Frevo Sanfanado
Spok Frevo Orchestra De Abril
Spok Frevo Orchestra Ponte de Laves
Celine Rudolph Eu Vim da Bahia
Celine Rudolph Samba em Preludio
Celine Rudolph Komm Lieben Mein
1:00 pm – Connections with CFBX
2:00 pm – Alternative Eye with Dylan Olson
Bombnivores Sunset Spiller*
0Stella Linen*
Common Holly You Dance*
Junetile Pattern Of Wings*
Robert Deeble Uncertain
Dearly Beloved The Conqueror*
Chron Goblin Giant*
Hey Major Flying Freak Flags*
Ian Blurton Space Is Forever*
3:00 pm – RVF with Syndicated
4:00 pm – The Beat with Ollie Kachmar
Pete Moss Burdock*
Leylines Harmonize
Dirty Dishes I will be your light*
Trans-Siberian Orchestra The Ghost of Christmas Eve
Trans-Siberian Orchestra Midnight Christmas Eve
Celeigh Cardinal Do you know*
Dennis Gaumond Yiu never know*
JJ Cole Tell you ’bout her
Si Kahn and the looping brothers It’s a dog’s life
Dan Robidoux Same old*
Celtic Woman Crol of the bells
Nat king Cole The Christmas Song
Glenn Sutter Cray game *
5:00 pm – Jazz Notes with Jim
Yves Leveille Eau trouble*
Cat Jahnke Rise up shepherd and follow*
Randy Napoleon I Married an angel
Company B Jazz Band Santa Baby
Baritone Madness Port NOLA*
Tom Waits Christmas card from a hooker in Minneapolis
Bob Seger & the Last Heard Sock it to me Santa
Joel Miller Dance of the nude fishes*
Lindsay May live 1,2,3,4 Wrapped*
Lindsay May Silent night*
Lindsay May live Does Santa Reach the South Pole*
Jethro Tull Christmas song
Scattered Atoms Impressions*
John Lennon, Yoko Ono Happy Xmas (War is over)
Florian Hoefner Trio Rain and snow*
SGHQ I’ll be here on Christmas*
Nigel Kennedy Body and soul
Bill Runge Jingle bells (Jingle steps, giant bells)*
PJ Perry Featuring Bill Mays Parisian thoroughfare*
Jon Batiste (after Baritone Madness) Dusk train to doha
7:00 pm – Ska on the X with Dean McKerchar
Gisto Wtf*
Freddy Loco and His Gordo’s Ska Band Fight Isn’t Out
Prince Perry All I Got*
Hjalmar �l�na og �g
99% Fat Eat the Meat
Rudeboy Superspy*
Bankrobbers Made in Italy
Cat Empire Party Started
Sidewalks 17*
The Big Brian
Skavenjah Dance With Me*
Spinecracker An Opportunity Sham*
The Fad Rat Race
Subb Mister Gun*
Big D and the Kids at the Table Noise Complaint
Red Arms Better than Nothing*
8:00 pm – Drunk in a Graveyard with Scott FLoronic and Robin Goodfellow
Infamy Age of Deception
Sepent Noir Astaroth
Eclipser The Key of Greivous Calamity*
Algebra Pulse?
Godthyrrm Among the Exalted
Third Chamber Parasitic Communiun*
Vultures The Hunger*
Kaoteon Sun of the East
Atreyu The Crimson
Nicole Dollanganger Heart Shaped Bed*
Black Blood Invocation Adazoth Nexion

<? require_once(“../inc/footer.php”); ?>