Log Sat Nov 9

 

Daily Program Log

* indicates Canadian Content

November 09, 2019

7:00 am – Old Parlour Radio with Syndicated
8:00 am – Canadaland with Syndicated
9:00 am – Putumayo World Music Hour with Rosalie Howarth
Andy Palacio Watina
Henri Salvador Il Fait Dimanche
Susan Tedeschi and Mikey Dread I Know a Place
Skatalites Garden of Love
Laba Sosseh Son Soneate
Dorvial Caymmi A Vizinha do Lado
Mighty Terror Pan in Time
La Bottine Souriante La Brunette Est La*
Ali Farka Toure Savane
Joe Zawinul Many Churches
Lili Boniche Petit Bambino
Lucky Dube Can’t Blame You
Zydeco Joe Jack Rabbit
Alcatraz Bibopalwla’r Delyn Aur
10:00 am – Woodsongs with Michael Johnathon
Michael Johnathon Colista’s Jam
Michael Johnathon Rain
Danny Burns Human Heart
Danny Burns Let it Go
Reed Turchi Honey Honey
Jaime Drake Teacher Blues
Michael Johnathon Colista’s Jam
Christian Gisborne Sold Down the River
Danny Burns Darling Rosheen
Danny Burns Great Big Sea
Reed Turchi Crave
Reed Turchi Do For You
Michael Johnathon Colista’s Jam
11:00 am – Alternative Radio with David Barsamian
12:00 pm – The Top 30 Show with Steve Marlow
Cat Jahnke Slip Away*
The Rubinoos Rocking in Spain
Paragon Cause Separate Lives*
Fred Fortin Cave*
Jeremie Albino Trouble*
Chris Kirby Victoria*
Twin Peaks Unfamiliar Sun
Meltt Deeper Water*
Laura Anglade Imagination*
Bodywash With Heat*
Lightning Dust Inglorious Flu*
The New Pornographers Falling Down the Stairs of Your Smile*
1:00 pm – Saturday at 1 with Teresa Lomax
Oscar Peterson C Jam Blues*
Oscar Peterson Night Train*
Tim Henderson Big Black Hearted Mountain
Jessica Heine Goodbye Party*
Colin Hines Kicks In
Grimethorpe Colliery Band Colonel Bogey
Grimethorpe Colliery Band All Things Bright and Beautiful
Grimethorpe Colliery Band William Tell Overture
Royal Scots Dragoon Guards Amazing Grace
Russian Philharmonic Orchestra Carmen – Prelude
Tatiana Troyanos Carmen – Habanera
Russian Philharmonic Orchestra Danse Boheme
Maita Vende Ca Rankankin

<? require_once(“../inc/footer.php”); ?>