Log Mon Feb 22

Daily Program Log
* indicates Canadian Content

February 22, 2021

8:00 am – Body Paragraph – Harrowsmith Radio with Syndicated
9:00 am – Panorama Italiano with Angelo Anastasio
OMAR CODAZZIAMERICA
LORENZO DE ANTIQUISIL CELLULARE
MR. MAXIL CELLULARE -GOAL
LORRAINE SEGATOTENGO LE TASCHE VUOTE*
MARINA MADREPERLAEURO DA NEURO
RENATO CAROSONEAMOR DI PASTORELLO
EDOARDO FIECCONICERCANDO AFRICA
THE SHOWMENCOME PIOVEVA
I CANIBABY SOLDATO
LUCA FRENCIAMUSICISTA PER MESTIERE
ANTONIO VASQUEZHO PAURA DI TE
RINO SALVIATIVECCHIO LAMPIONE
EDUARDO DE CRESCENZOLA MUSICA VA
CESARE BASILELA SICILIA AVI UN PATRUNI
10:00 am – DW Festival Concerts with Rick Fulker
Deutches Symphonie-Orchester BerlinStrauss: Don Juan
Deutches Symphonie-Orchester BerlinMahler: Symphony No. 5, 3rd section (1st and 2nd movements)
Deutches Symphonie-Orchester BerlinMahler: Symphony No. 5, 3rd section (3rd movement)
Deutches Symphonie-Orchester BerlinMahler: Symphony No. 5, 3rd section (4th and 5th movement)
Deutches Symphonie-Orchester BerlinBarroso: Aquarela do Brasil
Deutches Symphonie-Orchester BerlinMendelssohn: A Midsummer Night’s Dream, Op. 61
12:00 pm – Nasha Kasha with Syndicated
1:00 pm – Counterspin – Latin Waves with Syndicated
2:00 pm – Handi-Link – WiNGS with Syndicated
3:00 pm – Stormy Monday with Brant Zwicker
Nora Jean WallaceRag and Bucket
Tad RobinsonLong Way Home
Veronica LewisYou Ain’t Unlucky
JW-JonesWhen It All Comes Down*
The Smoke Wagon Blues BandPoor Man Blues*
Cathy Grier & the TroublemakersWhat Fools Do
Danny Brooks & Lil Miss DebiOne More Mile (to Mississippi)*
Mick KolassaA Good Day for the Blues
The BluesBonesDemon Blues
Jim Diamond RevueDog House*
Aris Paul BandGhosts
John NemethBars
4:00 pm – Earshot 20 with Erin Bond
Potatohead PeopleKettle Boiling*
Cecile BelieveCrickets*
Channel Tres, Tyler the CreatorFuego
Kinng Gizzard & the Lizard WizardOddlife
The Blaze Velluto CollectionSpinning Love*
MinotaursGold Rush Lady*
Terra LightfootOne High Note*
Terry Uyarak, RiitAnuri*
ShameStation Wagon
Viagra Boys6 Shooter
DJ Shub, HellnbackShake Ya Bustle*
Plants and AnimalsGet My Mind*
Yukon BlondeIn Love Again*
BegoniaMirror Talk (live)*
Beverly Glenn-CopelandIn the Image*
Nick SchofieldMirror Image*
Helena DelandMid-Practice*
The Besnard LaesThe Father of Time Wakes Up*
The Weather StationRobber*
RHYEBeautiful*
Arlo ParksBlack Dog
TSHA, Ell MurphyRenegade*
Kiwi Jr.Cooler Returns*
6:00 pm – Radio Goethe with Arndt Peltner
Marius Muller-WesternhagenMit Pfefferminz bin ich dein Prinz (live)
BapDrei Wunsche frei (live)
HissPolka fur die Welt (live)
LaBrassBandaAutobahn (live)
Shiny GnomesLazing at Desert Inn (live)
Die ElendenPopstar (live)
Die ElendenZieh Dich aus (live)
BeatsteaksHello Joe (live)
BetontodKeine Popstars (live)
UnheiligFreiheit (live)
HeilungAlfadhirhaiti (live)
Corvus CoraxMille Anni Passi Sunt (live)